loading...
Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
| czytania na dziś »

Anioły z Góry

Anioły z Góry, zespół wokalno – instrumentalny, działa w parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Derby od listopada 2006 roku. Powstał z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. Włodzimierza Pająka. W zamyśle miała to być schola dziecięca ale rodzice, tak samo jak dzieci, zaangażowali się w życie zespołu i parafii. Tak powstała swoista mieszanka pokoleniowa. Obecnie dzieci dorosły a i rodzicom lat przybyło ale Anioły ciągle trwają. Z powodu dużej rotacji uczestników przez zespół przewinęło się już ok 60 osób.

Naszym głównym celem jest posługa muzyczna podczas niedzielnych Mszy Św. o godz. 9.00 jednak włączamy się także w święta i uroczystości w całym roku liturgicznym oraz w różne wydarzenia związane z życiem parafii. Z inicjatywy Aniołów przez kilka lat odbywały się w Derby koncerty muzyki chrześcijańskiej, tzw. Cecyliady, na które zjeżdżały się grupy z wielu polskich parafi ze środkowej Anglii. Obecnie jesteśmy zaangażowani w nowe przedsięwzięcie muzyczne - zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu, w którym również uczestniczą śpiewacy i muzycy z całej Anglii.

Anioły z Góry zawsze z otwartymi ramionami witają nowe osoby, chętne do wspólnego muzykowania na chwałę Najwyższego Pana. Ponieważ próby odbywają się w różnych terminach i godzinach, w zależności od potrzeb, najłatwiej spotkać się z nami w każdą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00. Zapraszamy serdecznie!

Można nas znaleźć na facebook'u:

https://www.facebook.com/azgderby/?ref=bookmarks

https://www.facebook.com/AMEN-AdoraMus-Emigranci-Najwy%C5%BCszemu-156602324709890/


25 marca 2016r. 05 kwietnia 2016r. 1 2240 Drukuj
do góry