Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Poniedziałek XXIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty | czytania na dziś »

PONOWNE SPRAWOWANIE MSZY ŚW. ORAZ SAKRAMENTÓW - WAŻNE INFORMACJE !!!

DRODZY PARAFIANIE.

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM PM BORYSA JOHNSONA OD 5 LIPCA JEST MOŻLIWOŚĆ SPRAWOWANIA SAKRAMENTÓW W TYM MSZY ŚW. JAKO DUSZPASTERZE DOŁOŻYLIŚMY WSZELKICH STARAŃ, ABY NASZA ŚWIĄTYNIA PARAFIALNA BYŁA GOTOWA (WG. ROZPORZĄDZEŃ SANITARNYCH) NA SPRAWOWANIE SAKRAMENTÓW.

W ZWIĄZKU Z TYM OTRZYMALIŚMY POZWOLENIE NA TO ABY ODPRAWIAĆ MSZE ŚWIĘTE ORAZ INNE SAKRAMENTY - OD NIEDZIELI 05 LIPCA.

JEDNAK W DALSZYM CIĄGU MUSIMY PRZESTRZEGAĆ OKREŚLONYCH PRZEPISÓW. BARDZO PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ I PRZESTRZEGANIE ICH UCZESTNICZĄC W NABOŻEŃSTWACH:

1. PRZY WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA PORZĄDKU BĘDĄ PILNOWALI WOLONTARIUSZE. ICH OBOWIĄZKIEM JEST SPISAĆ DANE OSÓB WCHODZĄCYCH DO KOŚCIOŁA ( IMIĘ I NAZWISKO, ADRES, EMAIL ORAZ TELEFON * TAKA OSOBA AUTOMATYCZNIE WYRAŻA ZGODĘ NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH – DATA PROTECTION)

1. MSZE BĘDĄ SPRAWOWANE OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY O GODZ. 9.10 A W NIEDZIELĘ O 9.00 – 10.30 – 12.00*– 18.00. NIE BĘDZIE MSZY W BURTON PONIEWAŻ TAMTEJSZE KOŚCIOŁY NIE UZYSKAŁY JESZCZE POZWOLENIA NA OTWARCIE.

*MSZA O GODZ. 12.00 TYLKO W MIESIĄCU LIPCU

1. JEDNORAZOWO MOŻE W KOŚCIELE PRZEBYWAĆ 35 OSÓB (32 + 3 WOLONTARIUSZY) BĘDZIEMY TEGO WYMOGU RYGORYSTYCZNIE PRZESTRZEGAĆ. JEŚLI TO MOŻLIWE TO PROSZĘ REZERWOWAĆ SWOJE UCZESTNICTWO MAILOWO ( derby@pcmew.org ) WPISUJĄC IMIĘ I NAZWISKO (JEŚLI WIĘCEJ NIŻ JEDNA OSOBA TO WPISUJEMY WSZYSTKIE OSOBY) ADRES, NR TELEFONU, GODZINĘ UCZESTNICWA ORAZ MAILA. RESZTA WCHODZI NA ZASADZIE WOLNYCH MIEJSC.

1. MSZE ŚWIĘTE BĘDĄ RECYTOWANE – ZAKAZ ŚPIEWANIA

1. CHRZEST, ŚLUB I POGRZEB MOŻNA USTALAĆ INDYWIDUALNIE Z KSIĘŻMI. NA SAKRAMENT SPOWIEDZI UMAWIAMY SIĘ INDYWIDUALNIE Z KSIĘDZEM. NIE BĘDZIE SPOWIEDZI PRZED MSZAMI W KONFESJONALE.

1. KOMUNIA ŚWIĘTA BĘDZIE UDZIELANA TYLKO NA RĘKĘ. PROSZĘ ZASTOSOWAĆ SIĘ DO TEGO POLECENIA. USTAWIAJĄC SIĘ W KOLEJCE DO KOMUNII PROSZĘ ZACHOWAĆ DYSTANS 2M. DO KOMUNII PRZYSTĘPUJEMY POCZĄWSZY OD PIERWSZYCH ŁAWEK IDĄC GŁÓWNYM PRZEJŚCIEM A WRACAMY DO ŁAWEK BOCZNYMI PRZEJŚCIAMI.

1. DO ŁAWEK WCHODZIMY TYLKO ŚRODKOWYM PRZEJŚCIEM A WYCHODZIMY TYLKO BOCZNYMI.

1. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA Z TOALETY. NIE BĘDZIE MOŻNA PALIĆ ŚWIECZEK. NIE BĘDZIE TRADYCYJNEJ SKŁADKI PODCZAS MSZY. PRZY WYJŚCIU BĘDĄ STAŁY KOSZYKI NA OFIARĘ. MSZE ŚWIĘTE MOŻNA ZAMAWIAĆ U KSIĘŻY.

1. BARDZO PROSZĘ BEZWZGLĘDNIE PODPORZĄDKOWAĆ SIĘ POLECENIOM WOLONTARIUSZY, KTÓRZY PRZY WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA BĘDĄ INSTRUOWALI O DALSZYCH CZYNNOŚCIACH.

KTOKOLWIEK CHCIAŁBY WŁĄCZYĆ SIĘ W POSŁUGĘ WOLONTARIUSZA NA MSZY TO PROSZĘ O KONTAKT OSOBISTY Z KSIĘDZEM LUB TELEFONICZNIE  (ZOSTAWIĆ WIADOMOŚĆ Z TEL ZWROTNYM – ODDZWONIMY) 01332 364078

Do zobaczenia. Ks. Roman&Ks. Sebastian

• Informacje o parafii - Biuletyn 06.10.2019