Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
II Niedziela adwentu | czytania na dziś »

Odnowa w Duchu Świętym

Historia Wspólnoty „Jezus Żyje”

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Jezus Żyje" w Derby w Wielkiej Brytanii zawiązała się w 2009 roku z inicjatywy parafian, którzy z potrzeby serca a kierowani natchnieniem Ducha Św. pragnęli uwielbiać Boga. Pierwotna struktura przyjęła nazwę: Grupa Modlitewna. W jej skład wchodzili członkowie wspólnoty parafialnej, którzy regularnie spotykali się na modlitwie w domach, a potem w salce przy kościele, początkowo bez udziału duszpasterza. W 2011 roku wspólnotę otoczył opieką ksiądz Paweł Urbanek, proboszcz parafii. W 2014 roku Wspólnota przyjęła oficjalnie nazwę: Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Jezus Żyje" oraz  Statut Odnowy w Duchu Świętym, który to aktualnie reguluje działalność Wspólnoty, zgodnie ze strukturą i nauką Kościoła Katolickiego.

Wspólnota „Jezus Żyje” spotyka się w każdy piątek w Kościele Parafialnym Św. Maksymiliana Kolbe w Derby a rozpoczyna spotkania Mszą św. o godz.19.00. Po Eucharystii, gromadzi się wokół ołtarza aby wspólnie uwielbiać Boga. W czasie tej modlitwy posługuje również modlitwą wstawienniczą. Osoby, które czuja potrzebę modlitwy wstawienniczej zgłaszają się do opiekuna Wspólnoty księdza Proboszcza. Po uwielbieniu Wspólnota kontynuuje spotkanie w kawiarence parafialnej słuchając i rozważając Słowo Boże, dzieli się Nim  i daje świadectwo Jego oddziaływania w naszym osobistym życiu.

Ponad to Wspólnota uczestniczy w konferencjach, dniach skupienia, rekolekcjach i pielgrzymkach do miejsc świętych, a w dniach powszednich podąża za planem formacyjnym, który jest podstawą osobistego rozwoju duchowego dla każdego członka Wspólnoty. Już od 8 lat Wspólnota jest organizatorem Dnia Wspólnot w Wielkiej Brytanii, oraz posługuje w różnych formach dla naszej parafii.

O nas:

1. Koordynator Wspólnoty – Polska Misja Katolicka
  2. Opiekun Wspólnoty – Ksiądz Paweł Urbanek
  3. Lider Wspólnoty – Jadzia Cendrowska
  4. Animatorzy – Marta Cieszynska, Ania Jurska i Ula Suchorska

Obecnie w naszej Wspólnocie jest 23 członków. Wszyscy jesteśmy emigrantami z rożnych części Polski, w różnym wieku i z różnymi osobistymi doświadczeniami. Wierzymy, że do Wspólnoty przyprowadził nas z rożnych powodów i okoliczności Duch Św. Wszystkich nas łączy pragnienie bliskiego spotkania z Jezusem w Eucharystii, modlitwie i służbie drugiemu człowiekowi oraz ludzka potrzeba wspólnego przeżywania wiary i rozwoju duchowego, no i oczywiście nasz ojczysty język polski.

Nasza codzienna modlitwa za Wspólnotę:

Duchu Święty, który napełniasz człowieka miłością, umacniaj naszą Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym w jedności i pokoju, wspieraj każdego z nas w odkrywaniu prawdy o Jezusie. Otwieraj nas na Jego miłość, byśmy mogli się uświęcać i wspierać nawzajem w budowaniu Królestwa Bożego na ziemi. Byśmy Twoją mocą odkrywali dobro i piękno w Kościele w nas samych i w innych. Maryjo, Matko Jezusa bądź z nami i ucz nas adorować Chrystusa. Otaczaj Swoja opieką i chroń przed zakusami szatana. Amen.

Wiemy, że w pojedynkę trudno jest wzrastać duchowo i przybliżać się do Chrystusa, dlatego bardzo cenimy sobie dar wspólnoty, dostrzegamy obecność każdej osoby, otaczamy się relacjami wzajemnego zaufania, troski i przyjaźni a w sytuacjach trudnych podajemy sobie pomocną dłoń i oczywiście wspieramy sie modlitwą.

Serdecznie zapraszamy na naszą piątkowa Mszę Św. o godz. 19.00 i modlitwę uwielbienia wszystkich chętnych, którzy pragną wspólnie modlić się, uwielbiać, dziękować i prosić Boga w intencjach naszych serc.

Przyjdź i przekonaj się!

E-mail:. jezus.zyje.derby@gmail.com

Można nas również znaleźć: www.facebook.com/odnowawduchuswietym.jezuszyje

25 marca 2016r. 18 maja 2018r. 1 2669 Drukuj