Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Bartłomieja Apostoła | czytania na dziś »

Święta Załoga - dzieci

Schola dziecięca pojawiła się w naszej parafii wraz z wprowadzeniem Mszy przeznaczonych dla dzieci i dla rodzin, w niedziele o godz. 12.00. Aby wspólna modlitwa była radosna i pełna dziecięcego entuzjazmu nasi duszpasterze zadbali o zorganizowanie muzykujących i śpiewających rodziców wraz z dziećmi.

Po raz pierwszy zaśpiewaliśmy na Mszy w Uroczystość Wszystkich Świętych w 2014 roku, dlatego traktujemy ten dzień jako święto patronalne -  dzień naszych "urodzin". Na początku było nas kilkoro, więc postanowiliśmy skorzystać z piosenek religijnych ogólnie znanych. Bardzo szybko nieformalnym hymnem scholi stała się piosenka Arki Noego - Taki mały, taki duży może świętym być. Aby wybrać nazwę dla naszej grupy ogłoszony został wśród parafian konkurs. Każdy mógł zgłosić swoj pomysł na nazwę zespołu. Z podanych propozycji Rada Parafialna wybrała trzy, które uważano za najbardziej pasujące. Ostatnim etapem było demokratyczne głosowanie w czasie niedzielnej Mszy. Decyzją parafian nadano nam nazwę Święta Załoga. I tak wszystko się ułożyło w jedną całość: ŚWIĘTA ZAŁOGA rozpoczęła swoją działalność w uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, grając jako pierwszą piosenkę ŚWIĘTY ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY (Taki mały, taki duży...)

Dziś jest nas znacznie więcej. Przybyło nie tylko więcej dzieci, ale również rodziców - i tych którzy grają na instrumentach (gitary, bębny), tych którzy uczą nas nowych piosenek, oraz tych którzy pomagają w organizacji życia naszej grupy. Bo Święta Załoga, to nie tylko ci, których widać śpiewających i grających w kościele! Rozrósł się również nasz śpiewnik, z chęcią bowiem uczymy się nowych piosenek religijnych.

Jako zespół dbamy o śpiew i Liturgię Słowa w czasie Mszy. Pomagamy przy organizacji wydarzeń duszpasterskich dla dzieci z naszej parafii takich jak koncert kolęd, festyn rodzinny czy zabawa mikołajkowa.

Zapraszamy wszystkich grających i śpiewających do wspólnego muzykowania i modlitwy razem z nami. Nie jesteśmy profesjonalistami, ale modlimy się śpiewem lepiej niż profesjonalnie, bo szczerze ;)

Można nas znaleźć na facebook'u:

25 marca 2016r. 11 kwietnia 2016r. 1 1435 Drukuj